رنگ پلاستیک

یکی از پرمصرف ترین رنگ ها در نقاشی ساختمان گروه رنگ پلاستیک (امولسیون) می باشد. ماده اصلی این رنگ لاتکس می باشد و در دو نوع تمام پلاستیک و نیم پلاستیک عرضه می شود.

نوع تمام پلاستیک به ادعای کارخانجات رنگ سازی قابل شستشو می باشد ولی تجربه نشان داده که این ادعا صرفا تبلیغاتی است و کلا رنگ های حلال آب قابلیت شستشو صد درصد را ندارند.

حال کارفرمایانی که مایل به شستشوی منزل خود هستند تنها به رنگ های روغنی می توانند اطمینان کنند.

رنگ نیم پلاستیک

پرمصرف ترین رنگ در این نوع رنگ نیم پلاستیک می باشد که رنگ نیم پلاستیکی که استاندارد باشد در مقابل آب مقاوم هستند (قابل شستشو نیستند) .

همچنین هزینه پایین تر ، سرعت اجرای بالاتر ، نداشتن بو ، شیک بودن و… باعث شده است که استقبال زیادی از این نوع رنگ صورت گیرد.

دیده شده که حتی در ساختمان های گران قیمت هم به لحاظ شیک بودن رنگ پلاستیک (نیم پلاستیک) مصرف می شود و کارفرما بعد از 2 یا 3 سال با صرف زمان و هزینه کمتر نسبت به رنگ روغنی دیوارهای ساختمان خود را تغییر رنگ می دهند و روحی تازه به فضای زندگی خود می دهند.

نقاشی ساختمان رنگ پلاستیک

ویژگی های رنگ پلاستیک

رنگ پلاستیک (طبق عرفی که معمول شده نقاشان و کارفرمایان رنگ نیم پلاستیک را رنگ پلاستیک می نامند و کارفرمایی که قصد سفارش رنگ پلاستیک داشته باشد سفارش رنگ پلاستیک قابل شستشو می دهد) هم مانند رنگ روغنی سازگاری بالائی نسبت به اجرا بوسیله غلطک دارد.

رنگ پلاستیکی که بوسیله قلم اجرا شود دارای رش قلم می شود و رنگ پلاستیکی که بوسیله غلطک یا اسپری گان اجرا شود حالت مخملی زیبا و شکیل دارد که مورد پسند هر نوع سلیقه ای قرار می گیرد.

رنگ پلاستیک برای اجرا بر روی گچ نو نیاز به بتونه کشی کامل سطح (ماستیک) ندارد و در صورتی که سطح کار ناصاف و دارای تعمیرات زیاد باشد و یا در صورت درخواست کارفرما (به هر دلیل) باید سطح کار روغن الیف درجه 1 (سطح کاری که گچ است) اجرا شود وسپس یک یا دو دست بتونه کشی کامل (ماستیک) اجرا شود و هزینه روغن زدن و بتونه کشی جداگانه محاسبه شود.

رنگ پلاستیک فاقد بو می باشد و سرعت خشک شدن بالائی دارد.

کلا در منازل ایرانیان رنگ های پلاستیک برای سقف ها استفاده می شود که علاوه بر کاهش هزینه به واسطه عبور راحت گرما و رطوبت هوا ، این نوع رنگ برای سقف مناسب تر از رنگ روغنی می باشد.

مزایا و معایب رنگ پلاستیک

مزایا:

زود خشک بودن – تقریباً قابل شستشو بودن – نداشتن بو مثل رنگ روغنی – نشان ندادن ایرادهای سقف و دیوار به دلیل مات بودن

معایب:

زود چرک شدن – قابل استفاده نبون بر روی آهن آلات مثل در و پنجره

بازید و مشاوره رایگان

شاهیان

تماس با نقاشی ساختمان الماس