نقاشی و رنگ آمیزی برای خانه های ویلایی

در اقصی نقاط کشور خانه های ویلایی بسیاری ساخته شده ، و در حال ساخت است، اما این چهار دیواری های بزرگ بدون تزئینات ساختمانی و هنر نقاشان ، زیبایی چندانی ندارد اما با استفاده از هنر نقاشان مدرن این چهار دیواری های بی روح تبدیل به خانه هایی لاکچری و امروزی می شوند و محیطی  آرام بخش و بسیار زیبا را به ارمغان می آورد ، که چشم هر ببینده ای را به خود جذب می کنند.

نقاشی و رنگ آمیزی ویلایی تهران

 • نقاشی قسمت های مختلف ویلا

ساختمان های ویلایی شامل قسمت های مختلفی است ، که هر کدام سبک و سیاق خاص خود را برای نقاشی و طراحی می طلبد و یک استاد کار باید هارمونی مناسبی بین فضای داخلی و بیرونی ویلا ایجاد کند .

 • فضاهای داخلی : لابی ، اتاق مهمان ، تی وی روم ، اتاق کودک ، اتاق مستر و …
 • فضای بیرونی : شیروانی ، راه پله ، دیوارهای بیرونی و استخر و ..‌.

هرکدام از این قسمت ها را می توان طبق سلیقه شخصی خود و با امکانات و تزئینات بروز که توسط استاد کاران ارائه میشود ، به بهترین شکل و چشم نوازترین طرح ها و رنگ ها نقاشی و طراحی کرد . در این مقاله چند نمونه از کارهایی که می توان برای فضا های مختلف خانه به کار برد ، آورده شده است اما شما میتوانید طبق سلیقه و راهنمایی استاد کار خود از این طرح ها استفاده کنید .

 • دیوار پشت تلویزیون

یکی از قسمت هایی که زودتر به چشم بیننده می آید ، دیوار پشت تلویزیون می باشد تزیین این دیوار به تنهایی فضای چشم اندازی ایجاد کرد ، این دیوار را می توان توسط کاغذ دیواری های بسیار متنوع با رنگها وطرح ها و جنس های عالی پوشش داد یکی از کاغذ دیواری ها کاغذ دیواری سه بعدی است که بسیار زیبا و فوق العاده است . یا با پتینه در طرح ها و رنگ های مختلف و طرح های آجری و دکوپاژ و … پوششی زیبا و خیره کننده ایجاد کرد .

 • دیوارهای داخلی

هنر پتینه کاری را می توان با رنگ دکوراتیو ادغام کرد ، و بر روی نقش های برجسته که در دیوار ویلا کار شده است کهنه کاری انجام داد . رایج ترین پتینه کاری ها در ویلاهای شیک و مدرن پتینه طلایی رنگ است که روی درهای لوکس ورودی ویلا کار می شود یا طرح های ورساچی و ایتالیایی و… که می توان این کار را انجام داد .
به کار بردن رنگ طلایی در کناف ها و نقش های برجسته کار شده در ویلا فضای لاکچری و زیبایی را برایتان بوجود می آورد .

 

 • رنگ آمیزی داخل اتاق های ویلا

اکثریت ویلاها دارای اتاق های متعددی مانند اتاق مستر ، اتاق کار ، اتاق کودک و اتاق مهمان و.. می باشند شما با بهره گیری از هنر نقاشی استادکاران فضای آرام بخش و فوق العاده به هر کدام از این اتاق ها بدهید مثلا برای اتاق کودک از رنگ های شاد یا کاغذ دیواری های کودکانه بهره ببرید . و محیطی جذاب و شاد برای کودک خود درست کنید یا برای اتاق مستر از طرح و رنگ های آرام بخش و مناسب و مخصوص می توانید بهره ببرید شما با مشاوره گرفتن از استاد کاران نقاشی ساختمان بهترین گزینه و رنگ را میتوانید در این فضاها به کار ببرید .

 • نقاشی راه پله ها و نرده ها در فضای بیرونی و داخلی

بعضی از ویلاهای بزرگ و لاکچری به صورت دوبلکس ساخته میشوند ، که در در فضای داخلی راه پله های زیبا با طرح ها وجنس های مختلف تعبیه میشود ، حال شما با رنگ آمیزی این راه پله ها فضایی رویایی و دوست داشتنی می توانید خلق کنید . برای رنگ آمیزی راه پله های چوبی اغلب از رنگ های پلی استر استفاده میشود که در رنگ های مختلف در باز هر موجود می باشد رنگ های پلی استر یا نیمه پلی استر که به عنوان رنگ حلال هم شناخته می شوند بسیار مقاوم هستند ، و پوشش بسیار خوبی بروی سطوح چوبی دارند و چوب را در مقابل خراشیدگی و رطوبت و هر گونه فرسایشی محافظت میکنند این رنگ را می توان در بسیاری از فضاها که چوبی می باشد به کار برد ،برای راه پله هایی که با خاک و گچ درست میشوند دستتان باز است واز هرگونه رنگ و پتینه و کاغذ دیواری و… میتوانید استفاده کنید و این بستگی به سلیقه و نظر استاد کار نقاشی دارد.

نقاشی و رنگ آمیزی ویلایی تهران

 • فضای بیرونی ویلا

فضای بیرونی ویلا اولین قسمتی هست که پس از ورود به چشم هر بیننده ای می آید ، و در طرح و رنگ قسمت های بیرونی بسیار حائز اهمیت می باشد .

 • شیروانی سقف ویلا

بیشتر ویلا ها دارای سقفی شیروانی می باشند، که این قسمت بسیار در معرض دید می باشد مخصوصا وقتی برای اولین بار وارد ویلا میشوید شیروانی و نوع انتخاب رنگ برای آن زودتر از همه به چشم می آید و به روحیه و شخصیت خاص مالک ویلا بسیار نز دیک است ، حتی دور نمای ویلا شما رنگ شیروانی شما می باشد پس انتخاب درست و زیبا برای این محل ویلا بسیار مهم است.
با توجه به اینکه شیروانی ویلا در فضای بیرونی قرار دارد و در معرض باد و آفتاب و خاک و آب می باشد بهتر است از رنگ هایی استفاده شود که مقاوم و عایق مناسبی در برابر دما و رطوبت و گرما باشند و رنگ های موجود در بازار و تنوع و کیفیت های بالا دست شما را در این زمینه باز گذاشته اند .

 • رنگ مناسب برای استخرهای موجود در ویلا ها

برخی از خانه های ویلایی با متراژ بالا دارای استخر های باز یا سر پوشیده می باشند ، استخرها هم جزئی از ویلا محسوب میشوند و رنگ آمیزی و نگهداری صحیح از آن تاثیر زیادی در ظاهر ویلا ایجاد میکند . و محل بسیار مناسبی برای مهمانان شما خواهد بود و اوقات طولانی را در فضا سپری خواهید کرد .
برای رنگ آمیزی داخل استخر باید حتما از رنگ هایی با دوام  و قوام بسیار بالا استفاده کرد ، زیرا تماس مستقیم و همیشگی رنگ با آب باعث تخریب یا پوسته پوسته شدن رنگ نشود ، رنگهای مخصوص استخر در بازار موجود می باشد و نقاشان حرفه ای فضایی دل انگیز و عالی برای داخل استخر برایتان خلق خواهند کرد . در استخرهای سرپوشیده علاوه بر داخل استخر فضای اطراف را با هنر نقاشی می توانید محیطی دنج و آرام برای شنا و تفریح خود ‌و مهمانانتان ایجاد کنید.

 • آشنایی با کنیتکس (چرم نما) و به کار گیری آن در ویلاهای لاکچری

رنگ کنیتکس یا چرم نما همانطور که از اسمش مشخص است میتوان فهمید رنگی است با ظاهر برجسته که یکی از انواع رنگ های ساختمانی مدرن و بروز می باشد  .
ترکیب رنگ کنیتکس شامل پنبه نسوز ، رزین سنتیک ، پرلیتو مواد رنگی می باشد این رنگ پوشش دهی عالی و دوام رنگی بسیار بالایی دارد و در هر شرایط محیطی با دوام و مقاوم است .
انواع رنگ کنیتکس : رنگ کنیتکس شامل سه نوع رنگ پلاستیک و روغنی و اکرلیک است و هر کدام از این رنگها برای فضای مناسب خود بکار میرود تنوع در نوع و جنس رنگ کنیتکس باعث شده به راحتی برای هر فضایی استفاده شود ، برای مثال برای پوشش دهی دیوارهای داخلی ویلا ها از نوع رنگ کنیتکس پلاستیک استفاده میشود زیرا حلال آن آب است و خیلی فوری خشک میشود و بوی زننده ای ندارد.

نوع روغنی رنگ کنیتکس بیشتر برای نمای بیرونی ویلا و ساختمان به کار میرود و ضد آب است و در مقابل باران خراب نمی شود و نمایی برجسته و بسیار دل فریبی به نمای ساختمان ویلا میدهد امروزه به دلیل تنوع رنگی رنگ کنیتکس و دوام و زیبایی خاص و منحصر به فرد بودن این نوع رنگ برای نمای بیرونی ویلا وساختمان بسیار مورد توجه و استفاده می باشد .
حتی رنگ کنیتکس برای پوشش دهی سقف نیز بکار میرود . رنگ کنیتکس به دلیل ظاهر برجسته ای که دارد باعث بزرگتر نشان داده شدن فضای کوچک می شود پس از این مزیت میتوان به خوبی بهره برد و برای بسیاری از مکان ها آن را بکار برد .

 •  مزایای رنگ کنیتکس
 1. دوام بالا
 2. بسیار متنوع از نوع رنگ و جنس
 3. برای دیوارها وسقف ونمای بیرون بکار میرود.
 4. بسیار کاربردی وبه صرفه تر و قیمت مناسبی دارد .
 5. عایق بسیار قوی حرارت وصوتی می باشد از این مزیت بیشترین بهره را ببرید.

 

نویسنده : فاطمه پیری – نویسنده گروه تولید محتوا طراحی سایت باران